TopStyle Lite

Strona główna
Interfejs
Tworzenie arkusza
Wyniki pracy

O programie

TopStyle Lite, darmowy program do tworzenia stylów, jest dziełem Nicka Bradbury'ego. Nazwisko autora jest doskonale znane wszystkim "zatwardziałym" webmasterom, gdyż to właśnie on nadał kierunek rozwojowi najbardziej popularnych edytorów HTML. Powstały w 1996 roku Homesite bardzo szybko stał się najpopularniejszym tekstowym edytorem HTML.

Po kilku latach samodzielnej pracy nad Homesite'em Bradbury dał się kupić firmie Macromedia, po czym niespodziewanie... zrezygnował z kierowania rozwojem edytora, pozostawiając go w rękach pryncypała. Sam założył firmę Bradsoft i rozpoczął od mocnego uderzenia, tworząc edytor kaskadowych arkuszy stylów TopStyle.

TopStyle stał się drugim po Balthisar Cascade edytorem, który uwzględnił specyfikację CSS2. Bardzo szybko zresztą wyprzedził konkurenta, zaś aby przyciągnąć użytkowników (jakby samo nazwisko nie wystarczało...), Bradbury zaproponował darmową wersję Lite, która jest jakby młodszym bratem swego komercyjnego krewniaka.

TopStyle Lite można integrować z edytorami HTML, co wykorzystało już kilku programistów. W ten sposób program jest dla nich domyślnym edytorem stylów. Można go jednak używać oddzielnie, zapisując wyniki pracy na dysku lub kopiując kod do schowka i przenosząc do edytora HTML. Jest to bez wątpienia bardzo wygodne narzędzie, które powinien mieć każdy webmaster, nawet jeśli na co dzień korzysta z wbudowanego w swój edytor narzędzia.

Program można pobrać bezpośrednio ze strony Bradsoft.