Kurs języka HTML i CSS

Poradnik webmastera

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Czym są Witryny Google

Email Drukuj PDF

Promocja: Paweł Wimmer, "Twoja strona w Sieci. Witryny Google", ebook.

Twoja strona w Sieci. Witryny Google

autor: Paweł Wimmer

Witryny Google to bezpłatna usługa firmy Google - system zarządzania treścią (CMS = Content Management System), za pomocą którego można szybko utworzyć własną witrynę internetową. Jest uboższy funkcjonalnie, ale łatwiejszy do opanowania od opisanego tutaj systemu Joomla i nadaje się doskonale dla osób o mniejszych wymaganiach.

Do utworzenia witryny nie jest wymagana znajomość języka HTML (choć oczywiście może się przydać), zatem jest to narzędzie, którym może się z powodzeniem posłużyć nawet amator szukający prostego i skutecznego narzędzia - witrynę tworzy się w trybie wizualnym (WYSIWYG = What You See Is What You Get).

Ponieważ strony są tworzone bezpośrednio na serwerze Google, możesz zbudować swoją witrynę pracując w dowolnym systemie operacyjnym – Windows, Linux czy Macintosh. Do pracy potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa i nie musisz instalować żadnego specjalnego edytora. Producent zaleca stosowanie Internet Explorera, Firefoksa, Safari lub Chrome. Norweska przeglądarka Opera może mieć pewne problemy z poprawnym wyświetlaniem niektórych instrumentów zawartych w Witrynach Google.

 

Joomla! Profesjonalne tworzenie stron WWW

Joomla! Profesjonalne
tworzenie stron WWW

Joomla! 1.5 od kuchni. Ponad 130 przepisów!

Joomla! 1.5 od kuchni.
Ponad 130 przepisów!

Joomla. Tworzenie stron WWW. Szybki start.

Joomla. Tworzenie stron WWW.
Szybki start.

Nowości Helionu

Statystyki

Użytkowników : 3577
Artykułów : 513
Zakładki : 28
Odsłon : 21431989