Pajączek - miniporadnik

W górę

Galeria grafik

Generator galerii grafik ułatwia utworzenie strony z miniaturami grafik, przy czym miniatury są jednocześnie odsyłaczami do większych wersji obrazków. Publikowanie zdjęć w Internecie, zwłaszcza gdy coraz więcej osób dysponuje cyfrowymi aparatami fotograficznymi, jest ostatnio bardzo popularne.

Wybierz w menu Generatory - Generator galerii grafik.

Gdy wskażesz folder z grafikami (powinien się oczywiście znajdować w ramach naszej witryny) kliknięcie na przycisku z lupą wczyta wszystkie dostępne tam obrazki. Możemy też dodawać pojedyncze grafiki, klikając na przycisku plusa.

Jeśli nie wskażesz wymiarów w pionie i poziomie, generator wstawi pełne grafiki.

Kliknięcie na OK wstawia do dokumentu tabelę z całym kodem. Oczywiście tabelę możesz teraz edytować, jeśli chcesz zmienić jej wygląd. A oto wynik w przeglądarce - poszczególne miniatury są oczywiście odsyłaczami do większych wersji. Podanie wielkości plików (opcja Dołącz rozmiar) pozwoli czytelnikowi strony zorientować się, jak duży jest plik.

Należy jednak pamiętać, że Pajączek nie tworzy miniatur grafik, lecz jedynie wyświetla w galerii oryginalne obrazy, pomniejszone przez określenie szerokości i wysokości. W Internecie wczytujemy więc de facto pełne grafiki. Dlatego generator ten nadaje się bardziej do publikowania obrazków na płytach CD czy w szybkich sieciach firmowych.