Kurs języka HTML i CSS

Poradnik webmastera

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wstęp do Witryn Google

Czym są Witryny Google

Email Drukuj PDF

Promocja: Paweł Wimmer, "Twoja strona w Sieci. Witryny Google", ebook.

Twoja strona w Sieci. Witryny Google

autor: Paweł Wimmer

Witryny Google to bezpłatna usługa firmy Google - system zarządzania treścią (CMS = Content Management System), za pomocą którego można szybko utworzyć własną witrynę internetową. Jest uboższy funkcjonalnie, ale łatwiejszy do opanowania od opisanego tutaj systemu Joomla i nadaje się doskonale dla osób o mniejszych wymaganiach.

Do utworzenia witryny nie jest wymagana znajomość języka HTML (choć oczywiście może się przydać), zatem jest to narzędzie, którym może się z powodzeniem posłużyć nawet amator szukający prostego i skutecznego narzędzia - witrynę tworzy się w trybie wizualnym (WYSIWYG = What You See Is What You Get).

Ponieważ strony są tworzone bezpośrednio na serwerze Google, możesz zbudować swoją witrynę pracując w dowolnym systemie operacyjnym – Windows, Linux czy Macintosh. Do pracy potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa i nie musisz instalować żadnego specjalnego edytora. Producent zaleca stosowanie Internet Explorera, Firefoksa, Safari lub Chrome. Norweska przeglądarka Opera może mieć pewne problemy z poprawnym wyświetlaniem niektórych instrumentów zawartych w Witrynach Google.

 

Nowości Helionu

Statystyki

Użytkowników : 3601
Artykułów : 513
Zakładki : 28
Odsłon : 22551294