W treści skryptu można umieszczać jedynie taką treść, która może być interpretowana jako instrukcje JavaScript. Czasami jednak, szczególnie w przypadku bardziej skomplikowanych skryptów, warto dodać do takiego kodu komentarze objaśniające działanie poszczególnych jego fragmentów. Mówiąc ogólnie, wszystko to, co jest umieszczone wewnątrz skryptu, a nie jest kodem JavaScript, musi być poprawnie oznakowane jako komentarz. Do dyspozycji są dwa typy komentarzy — wierszowy i blokowy.
Komentarz blokowy
Komentarz blokowy rozpoczyna się od znaków /* i kończy znakami */. Wszystko, co znajduje się pomiędzy, traktowane jest jako komentarz i jest pomijane przy przetwarzaniu kodu. Umiejscowienie komentarza blokowego jest praktycznie dowolne, może on się nawet znaleźć w środku instrukcji (pod warunkiem że nie zostanie przedzielone żadne słowo). Komentarzy blokowych nie wolno zagnieżdżać, można natomiast wewnątrz nich stosować komentarze wierszowe (liniowe). Konstrukcja komentarza blokowego ma następującą postać:
<script type="text/javascript">
/*
... treść komentarza ...
*/
</script>
Komentarz wierszowy
Komentarz wierszowy (liniowy) zaczyna się od znaków // i obowiązuje do końca danej linii skryptu. Wszystko, co występuje po tych dwóch znakach, aż do końca bieżącej linii, jest ignorowane przez kompilator. Konstrukcja komentarza wierszowego przedstawia się następująco:
<script type="text/javascript">
//treść komentarza wierszowego...
</script>
Komentarz wierszowy może się znaleźć w środku komentarza blokowego:
/*
//treść komentarza
*/